Ви б хотіли купити квартиру в новобудові, але не маєте ще достатньо коштів?
Це зовсім не причина відкладати покупку. На українському ринку є варіанти як придбати житло сьогодні, а кошти виплачувати пізніше поступово - це іпотека банку і розстрочка від забудовника. Ми спробуємо детально розібратися у всіх за і проти кожного з цих варіантів і у їхніх особливостях.
Іпотека і розстрочка - що між ними спільного і відмінного?
Найпершою і, напевно, єдиною, спільною особливістю іпотеки і розстрочки є можливість оплачувати нерухомість не відразу, а поступово. Відмінностей є значно більше. Давайте розглянемо їх детально:
Тому іпотека в нашій країни вигідна здебільшого тим, кому не вистачає лише певної частини грошей для купівлі житла. І лише у вже зданих в експлуатацію будинках.
Іпотека
Станом на сьогодні лише 13 українських банків із 40 пропонують позики для новобудов. Серед них Ощадбанк, Банк “Південний”, “Кредобанк”, “Таскомбанк”, “БТА Банк”, Укргазбанк та ін. Цього року максимальна сума кредиту була 15 млн. грн (залежить від офіційних доходів позичальника), максимальний строк — 30 років, максимальний аванс — 20%".
Найбільша кількість пропозицій від банків надається на п'ять та десять років: покупці і банки ще бояться укладати угоди на довший період.
Хочемо звернути вашу увагу на те, що крім річних відсотків, одноразової комісії банку і сам кредит, вам потрібно буде ще оплатити додаткові платежі. А саме: страхування життя, оцінка і страхування предмета іпотеки, послуги нотаріуса.
А найважливіше, це підтвердити свою платоспроможність. Потрібно буде надати довідку з місця роботи чи інші документи, які підтвердять високий рівень доходу. І ще один ньюанс в тому, що в новобудовах, які ще зводять, отримати квартиру в кредит майже нереально. Видавати кредит на житло, яке існує тільки в планах, банк не погодиться, так як майнові права не можуть бути предметом застави
Розстрочка від забудовника
Майже всі забудовники новобудов в Україні готові надати можливість оплачувати вартість квартири частинами, як правило, на час терміну будівництва, зазвичай 1-3 роки. Стандартний перший платіж найчастіше становить 25-30%. Подальша вартість квадратного метра може бути зафіксована на весь час будівництва, а може бути і плаваюча і рости по мірі необхідності. Часто буває, що забудовники прив’язують ціну за метр квадратний до долара, що є досить ризикованим для покупця, зважаючи на нещодавні скачки валюти.
В ЖК Парус дбають про кожного клієнта, тому пропонують дуже гнучкі умови. Розмір першого платежу визначається індивідуально з клієнтом залежно від його побажань і можливостей. Усі ціни фіксуються тільки в гривнях.