Трава у сусіда завжди зеленіша, це факт. Нам завжди цікаво заглянути за паркан і подивитись як живуть інші. І чомусь нам здається, що точно краще ніж ми.
А особливо цікаво дізнатися як живуть люди не тільки ті, як знаходяться буквально за парканом, а набагато далі - в інших країнах і континентах.
Як виявилось, типове житло в кожній країні відображає ментальність і стиль життя народу, його вигляд, площа і навіть інтер’єр залежать від погодних чи економічних умов країни.
До вашої уваги розповідь про те, як виглядають квартири в різних країнах світу
Японія
Токіо є одним з найбільш густонаселених та дорогих мегаполісів у світі. Тому лише дуже багаті японці можуть дозволити собі просторі апартаменти. Більшість населення проживає в маленьких компактних квартирах.
Мініатюрні розміри починаються ще від входу, адже вхідні двері дуже низькі. У квартирах не великі прихожі для взуття. Зазвичай японці проживають в однокімнатних квартирах з єдиним вікном, але дуже люблять балкони, тому навіть в такій малесенькій квартирі скоріш за все буде балкон.
Ліжко в кімнаті слугує софою, їдальнею та вітальнею. Всі декорації розміщуються на стінах, щоб не займати цінне місце на підлозі. Винятком можуть бути вазони - зелень в квартирі є дуже важливою для японців і може бути розташована на підлозі.
Іспанія
Іспанці в основному живуть в квартирах у спальних районах. На фото видно типовий спальний район.
Світлі стіни, плитка на підлозі, ставні на вікнах - часті атрибути в іспанських квартирах. Такі умови допомагають пережити спекотне літо. Зате в зимовий період в таких квартирах неймовірно холодно, так як більшість квартир не має свого опалення.
Мешканці користуються електричними обігрівачами незважаючи на те, що електрика в Іспанії дуже дорога.
Іспанці люблять мати спеціальне відведене місце для їжі. Зазвичай це вітальня.
Незважаючи на великі розміри кухні, ця кімната призначені тільки для готування їжу.
Швеція
У Швеції, як не дивно, поширені звичайні спальні райони, які зовні не дуже вже й відрізняються від наших сихівських багатоповерхівок.
Найперше, що відрізняє швецькі багатоповерхівки, це те, що тут намагаються раціонально використовувати підвали. Тут жильці зберігають велосипеди, встановлюють пральні машини, тощо.
Також в підвалах для кожної квартири є виділені місця під комори, де мешканці зберігають несезонні речі, різний мотлох тощо. Тому балкони у Швеції використовуються лише для відпочинку, і в жодному разі не як склад.
Обов'язково треба згадати про відомий у всьому світі швецький інтер’єр. На фото видно типові кімнати в скандинавському стилі: білі стіни, білі меблі, яскраві акценти в оформленні і величезні вікна без фіранок.
Великобританія
Британці намагаються уникати квартир і віддають перевагу маленьким таунхаусам за містом.
Більшість таких домів не має центрального опалення. Тому у всіх кімнатах застелений ковролін, повсюди подушки та пледи, закривають шпари, а найважливіша річ - це камін.
Ну і найбільш незвична особливість британських домів - це умивальник. Там кожен умивальник має 2 крани - один для холодної води, другий для гарячої.
Південна Корея
Тотальна більшість корейців живе в однотипних панельних домах - “апатах” (від англ. apartment).
В таких квартирах немає коридорів. Може бути відведене місце "метр на метр" під взуття, яке, до речі, обов’язково треба буде зняти.
З вхідних дверей ви одразу потрапляєте в кухню або вітальню.
Квартири в Кореї невеликі, але завжди дуже світлі, за рахунок великих вікон.
Найбільш незвичне для нас в корейських квартирах - це, напевно, відсутність ванни чи душової кабіни. Замість них просто злив в підлозі.
Австралія
Більшість австралійців віддає перевагу проживанню в будинках. Тільки 30 % населення проживає в квартирах, хоча ця цифра останнім часом збільшується.
Середньостатистична австралійська сім’я живе в будинку з трьома спальнями, площею приблизно 80-120 кв. м.
Крім спалень там ще є вітальня, кухня, ванна, два туалети, гараж та іноді додаткова маленька кімната для прання.
Австралійці дуже люблять ставити вдома скляні двері.
Індія
Якщо сім’я багата, то вона буде жити у власному помешканні з великою кількістю кімнат. Такі будинки, зазвичай, двоповерхові, з внутрішнім двориком.
Інтер’єр в таких будинках - щось середнє між сучасним західним дизайном і східним традиційним. На нижньому поверсі розміщуються комори, а на верхніх - парадні кімнати для прийому гостей.
Найкраща кімната відводиться сімейному ідолу, якому моляться двічі на день. Вікна жіночих спалень виходять у внутрішній двір, так як вважається, що жінками визирати у вікно не годиться.
Куба
В кубинських містах, будинки в основному, бетонні і 1-2 поверхові. Що цікаво, там немає скла. Замість нього використовують дерев’яні, іноді металеві жалюзі.
В столиці Куби, в центральній частині, ви зустрінете будинки, зведені в колоніальному стилі. Це прекрасні квартири з височезними стелями, старовинними меблями і предметами інтер’єру.
Нігерія
В містах Нігерії люди переважно живуть в будинках сім’ями. Зазвичай це 1-2 поверхові будинки без однакового стилю. Всі будинки дуже різні і немає визначеного порядку їхнього зовнішнього вигляду. Якщо це старий будинок, то кімнати тут всі ізольовані, з’єднані одним довгим коридором. В нових будинках планування може бути вже цікавішим, кімнати можуть бути ізольовані і суміжні.
Загальною особливістю всіх будинків у Нігерії є те, що всі вони оточені високим закритим парканом. Це пов’язано з тим, що в країні дуже погана криміногенна ситуація і високі паркани - це необхідність в цілях безпеки. Таким чином крадії не бачитимуть, що власники мають в будинку, скільки автомобілів на подвір'ї, тощо.
США
США посідає одне з перших місць за кількістю житлової площі на людину. Типовий американський дім виглядає як на фото.
Житло тут здається повністю готове, максимально пристосоване для проживання - з ковроліном, сантехнікою і кухонною технікою. Залишається тільки докупити меблі.
Особистий простір понад усе. В американських будинках кожна кімната має свою ванну кімнату, а іноді й гардеробну.
Планування дому передбачене таким чином, щоб утримати гостя в передній частині будинку, яка зазвичай виглядає найгарніше і найбагатше, і максимально сховати від чужих очей внутрішні кімнати.